Kotimaiset

Jenni Alexandrovan luotsaama Jennin kyydissä starttaa Ruudussa 23.9.!

Herkkä ja rehellinen keskusteluohjelma avaa unelmia ja elämän kipukohtia. 

 

Toimittaja Jenni Alexandrovan luotsaama Jennin kyydissä alkaa Ruudussa 23. syyskuuta. Videocastissa Alexandrova keskustelee elämän kipukohdista ja unelmista julkisuudesta tuttujen ystäviensä kanssa. Ohjelman tarjoaa Polestar.

”Auto on käsittämättömän rauhoittava väline. Se on kuin kohtu tai kupla, johon paha maailma ei yllä. Siellä voi avautua, herkistyä ja puhdistaa mielensä ongelmista”, Alexandrova kertoo.

Ohjelman vieraina nähdään juontaja Ellen Jokikunnas, ammattivuorikiipeilijä Lotta Hintsa, juontaja Anni Ihamäki, juontaja Sami Kuronen sekä Jennin puoliso, brändiasiantuntija Toni Lähde

”Kyseessä ei ole pelkkä haastattelu. Nyt - vähän jopa varkain - huomasin avautuvani myös omasta elämästäni. Toki jännittävintä oli keskustella oman puolison kanssa meidän elämästä, uusioperheestä ja sen toimivuudesta”, Alexandrova avaa.

Alexandrovan käsikirjoittama, ohjaama ja toimittama videocast ilmestyy joka tiistai 23.9.2025 alkaen. Ohjelma on katsottavissa maksutta. 
 

Lisätiedot:

Jenni Alexandrova
jenni.alexandrova@sanoma.com

 

Kuva: Matias Pöyhtäri

Ohjelman sivulle
Katso Ruudussa